Kar 96,30 % uspeh na maturi, le dva maturanta s popravnima izpitoma in kar 6 (11,11 %) zlatih maturantov je letošnja bera mature na Jurčiču!

V avli Srednje šole Josipa Jurčiča Ivančna Gorica je bilo danes, 10. 7. 2017 nadvse slovesno. Maturanti, njihovi starši in učitelji smo se veselili uspeha na letošnji splošni maturi! Spet se nam je izteklo tako, kot smo si lahko le želeli. Opravili smo še eno veliko delo in ga okronali z odličnim uspehom!

Septembra leta 2013 se je v gimnazijo na naši šoli vpisalo 60 prvošolcev, 25 fantov in 35 deklet in 19. maja letos je 56 dijakov zaključilo 4. letnik z zavidljivim 96,4 % učnim uspehom. Po uspešno zaključenem četrtem letniku je torej 54 kandidatov pristopilo k opravljanju mature, ker so se spet odlično izkazali. Uspeh na SPLOŠNI MATURI V JUNIJSKEM ROKU je na Srednji šoli Josipa Jurčiča Ivančna Gorica nadpovprečno visok 96,3 % (lani 98,08 %). Imamo le dva neuspešna kandidata s po dvema popravnima izpitoma. Letošnji povprečni slovenski uspeh na maturi je 93,45 (lani 94,40).

Dodatni izpit na splošni maturi je opravljal tudi eden naših dijakov ekonomske smeri in ga opravil z odliko.

Izjemni uspeh na splošni maturi 2017 – maturitetno spričevalo s pohvalo (30 ali več točk) je letos doseglo kar 6 dijakinj in dijakov, kar predstavlja zavidljivih 11,11%. V Sloveniji je bilo letos 260 zlatih  (v povprečju torej 4,6%) (lani 260, predlani 320)

ZLATI MATURANTI 2017 na Jurčiču so:

Maja Bošnjaković, 4.a

Maja Brzin, 4.a

Urša Varga, 4.a

Vid Kavaš, 4.b

Tjaša Miklavčič, 4.b

Tina Zavodnik, 4.b

Izjemno smo ponosni na te odlične mlade ljudi, ki so dokazali, da je tudi na naši šoli možno dosegati najboljše rezultate. Z velikim veseljem in ponosom jih bomo vpisali na zlato steno, ki jo z letošnjimi vred krasi že 59 zlatih maturantov naše gimnazije!

Splošni uspeh kandidatov, ki so prvič opravljali splošno maturo po končanem četrtem letniku gimnazije in jo opravili, je v povprečju 21,40 točk ,(lani 21,82 predlani 20,74). Slovensko povprečje je letos 20,10 točk (julija lani 20,00)

razred letos lani
4.a 21,04 22,29
4.b 21,74 21,26

Naši dijaki so dosegli nadpovprečne ocene pri slovenščini, nemščini, francoščini, španščini, matematiki na obeh nivojih, pri fiziki, kemiji, geografiji, zgodovini in psihologiji!

Na svečani prireditvi se je ravnatelj Milan Jevnikar po predstavitvi podrobnih podatkov najprej zahvalil maturantkam in maturantom, za izjemno lep uspeh, učiteljem za vestno in odgovorno opravljeno delo ter staršem, za odlično sodelovanje in naklonjenost šoli.

Posebej maturantom je položil na srce, naj dober glas o odlični šoli širijo v okolju kjer živijo, saj je gimnazij, kot je naša, ki se skoraj vsako leto pohvali z desetino zlatih maturantov, v Sloveniji le peščica! In mi jo imamo!

Po zapeti maturantski himni, razdeljenih maturitetnih spričevalih in Zlatih Jurčičevih nagrad zlatim maturantom so vsi dobili še spominske fotografije 63. generacije maturantov s profesorji ter se nato zadovoljni in srečni podali na dolge in brezskrbne počitnice!

Milan Jevnikar

(Skupno 832 obiskov, današnjih obiskov: 1)