Zakaj na “Jurčiča”?

 
 

Slovesna podelitev spričeval poklicne mature 2017

 

Na slovesni prireditvi ob podelitvi maturitetnih spričeval 5. julija 2017 smo se na Srednji šoli Josipa Jurčiča Ivančna Gorica veselili lepih dosežkov naših ekonomskih tehnikov. Čeprav majhni po številu so se izkazali kot veliki po dosežku!

Septembra leta 2013 se je program ET na naši šoli vpisalo le 13 prvošolcev, 6 fantov in 5 deklet, kar 14 dijakov manj kot leto poprej. To je bila prva majhna generacija ekonomistov na naši šoli. Med šolanjem so se oddelku pridružili še novi dijaki, tako da je šolsko leto 19. maja zaključilo 13 dijakov s povprečnim 84,6 % uspehom. 11 dijakov je torej maja po uspešno zaključenem četrtem letniku  pristopilo k opravljanju mature. In spet so se naši dijaki izjemno izkazali!

POKLICNA MATURA V JUNIJSKEM ROKU se je na Srednji šoli Josipa Jurčiča Ivančna Gorica končala z zelo lepim  90,9 % uspehom (lani 87,5 % predlani 96,2 %, predpredlani 100%!). Imamo le en popravni izpit. Iskreno čestitam vsem maturantom! 

Imamo tudi izjemni uspeh na poklicni maturi 2017 – maturitetno spričevalo s pohvalo (22 točk) je dosegel David Šircelj (lani nihče, pred lani ena, pred tremi leti  dva). David je tako postal 32 zlati maturant naše ekonomske šole.

Povprečno število doseženih točk uspešnih maturantov je letos 15,1 (lani 16,5, pred lani 16,04, pred tremi leti 15,4).

Povprečne ocene pri predmetih pa so SLO 3,45, ANG 4,67, MAT 2,60, Gospodarstvo 2,91 in Izdelek 3,55.

Vsi ti podatki kažejo, da smo bili letos spet izjemno uspešni, na kar smo na Srednji šoli Josipa Jurčiča Ivančna Gorica zelo ponosni. 

(Skupno 571 obiskov, današnjih obiskov: 1)
 
 
 
 
 
 
Dostopnost