V sredo, 23. septembra, smo prvič praznovali nov slovenski praznik, ki je posvečen slovenskemu športu. Vrsto uspehov je imela naša država na športnih tekmovanjih, medtem ko je našo šolo v preteklosti obiskovalo kar nekaj zdajšnjih odličnih športnikov.

Dan slovenskega športa je praznovala tudi naša šola, in sicer s košarkarsko tekmo med združeno ekipo 1. in 2. letnika ter 3. in 4. letnika. Obračun, ki so si ga gledali vsi dijaki, so zanesljivo dobili starejši dijaki, a kljub temu je bilo srečanje precej zanimivo.

Srečanje sta vodila in tekmo sodila profesorja športne vzgoje – Simon Bregar in Franci Pajk. Nedvomno je šport izjemno pomemben za vsakega posameznika in za našo državo. V zadnjem času nas navdušujejo predvsem slovenski kolesarji, NBA košarkarja Luka Dončič in Goran Dragić ter ogromno odličnih športnikov.

Tudi iz preteklosti imamo vrsto odličnih uvrstitev na olimpijadah, svetovnih in evropskih prvenstvih, kar našo majhno državo uvršča med športne velikanke!

Lep pozdrav!

DOMINIK PEKEČ, 1.d

[nggallery id=175]

(Skupno 541 obiskov, današnjih obiskov: 1)